طرح کوچ

بر اساس بررسی‌های انجام شده بیش از ۶۰ درصد مردم ایران اضافه وزن دارند. در حالی که استاندارد جهانی این عدد ۱۳ درصد است. در کشور ما ۹/۵ درصد دانش‌آموزان دارای اضافه وزن و بیش از ۱۱ درصد دانش آموزان چاق هستند. البته علت چاقی در کودکان با بزرگسالان متفاوت است. ۲۱ درصد دانش‌آموزان دچار چاقی هستند. در حالی که تاثیر ایام قرنطینه طی ماه‌های اخیر در این آمار افزایش داشته است. مشکل اضافه وزن در دوران قرنطینه را هم باید در نظر گرفت.

با توجه به تبعات و آثار منفی که اضافه وزن و چاقی بر سلامت عمومی افراد جامعه دارد و آمار و ارقام نه چندان خوشایند چاقی در میان دانش آموزان، معاونت تربیت بدنی و سلامت به عنوان متولی سلامت دانش آموزان با تعریف پروژه کنترل وزن و چاقی در دانش آموزان تلاش می‌کند ضمن کنترل افزایش درصد دانش آموزان دارای اضافه وزن، با ارائه مشاوره‌های علمی و کاربردی، کاهش وزن دانش آموزان چاق را محقق کند.

در روند برگزاری«طرح کوچ» معلمان با خانواده‌ها در ارتباط هستند تا دانش آموزان با همکاری خانواده و مدرسه فعالیت‌ها را انجام دهند. به دانش‌آموزان و والدین پیشنهاد می‌شود فعالیت‌های مشترک خانوادگی و راهپیمایی‌های ویژه بازی‌های حرکتی در خانواده برای خود انجام دهند. همچنین انتظار می‌رود تا مادران روند تغذیه کودکان را مدیریت کنند.

به همین خاطر از دانش آموزان خواسته شد قد و وزن خود را اعلام کنند.

طرح کوچ
Scroll to top